Donnie Trumpet – Dont Leave

EP tarzı çalışmalar, oyuna uzun süre ara vermiş veteranların, büyük bir proje ile geri dönmeden önce ortamı ısıtmak veya nabız yoklamak için başvurdukları etkili bir yöntem olduğu kadar; solo yoluna yeni adım atmış ve kısa sürede üretken olmak isteyen yeni isimler içinde yararlı bir duruş sağlıyor diyebiliriz. Traphouse Rock, Kids These Days gibi oluşumlara önemli katkılarda bulunan Donnie Trumpet de trompet tınılarını bir EP’de toplamaya karar veriyor, Donnie Trumpet EP ile.

Solo kariyerine bu EP ile adım atan Donnie maharetlerini daha önce, Chance The Rapper’ın da teşrif ettiği Zion parçasında göstermişti. Albümün tüm prodüksiyon işlerini üstlenen sanatçı, tek kişilik dev kadro şeklinde ilerliyor. Chicago’dan Vic Mensa’nın eşlik ettiği Don’t Leave parçası kliplenmeyi hak eden işlerden biri. Donnie’nin tam ayarında bastığı trompet notalarını saran 8 bitlik synths sesleri, Mensa’nın melodik vokaliyle birleşince ortaya vasatın üstünde, EP’nin tamamını dinleten, gelecek vadeden bir iş çıkıyor.

Parçayı birkaç kez dinlememize neden olan klibi, Morgan Quinn’in performansı şarkıyı ikinci planda bırakabiliyor. Trompeti ile yeni işlerinde harikalar yaratabilecek bir potansiyel fragmanı veren Donnie, Terrance Martin’e büyük bir rakip olacak gibi duruyor.

Tags: , ,

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.