Young De aka Demrick feat The Makerz – Bitty in my Bed

Nedense yaz döneminde çıkan şarkıların daha farklı bir yer edindiği fikri geldi aklıma. Tabi yazın ışıl ışıl günlerinde daha çok dışarı çıktığımız, daha çok eş dost gördüğümüz buna paralel daha fazla anı biriktirmemiz tetikliyor bu şarkıları. Hayatımızın soundtrack i olarak daha fazla yer ediyor hafızamızda. Demrick’in Bitty’sine tam 2 yaz önce rastlamıştım, bir o kadar zamanda ipod umda yer almıştır. Bende bıraktığı fon müziği etkisinden çok, iyi bir iş olduğu için kalıcığı olduğu aşikar gibi görünüyor, özellikle klibine göz atınca 🙂 .

She got nothing but my Ray-Bans on..

Demrick, eski adıyla Young De, 2000’lerin başlarında hip-hop a gönül vermiş birisi olarak çalışmalarının başlarındayken efsane adam Kurupt ile tanışıyor. İkili Philadelphia’dan, Los Angeles’a gittikten sonra birlikte bir mixtape yayınlıyorlar: Philly 2 Cali. Çalışmanın ismi bile, rap sanatçılarının hayatının yaptıkları iş ile ne kadar iç içe olduğunu gösteriyor. Yıllar içinde Demrick, Shady Records’un hayal kırıklığı Cashis’den, Cypress Hill gibi efsane oluşumlarla, Xzibit, Too Short, B – Real gibi veteranlarla bir çok başarılı işte birlikte yer alıyor. Dikkatimi çeken başka bir nokta ise 2011’de yayınladığı “Neva Look Back” kısa çalarında, prodüktör Scoop DeVille ile çalışması. Tabi ozamanlar Scoop’un, ne kadar büyük işlere imza atacağından kendisinin bile haberi yok.

“All the Wrong Things” projesinden çıkan ilk tekli olan parça, ‘slow jam’ denilen türün tüm özelliklerini taşıyor. Arkada hafif piyano notalarının, üstünde hiç sırıtmadan giden ve aslında şarkının tüm havasını veren vokaller, basit davullarla çevrilmiş. Sözleri dün geceki hikaye tarzında hoş bir şekilde ilerliyor, saçma aşk sözcükleri yerine hiç olmazsa bir anısını anlatıyor diyebiliriz. Başarılı bir klibin parçaya ne kadar başarı kattığını da görebiliyoruz bu çalışmada, Long Beach’in güzel manzaralarıyla açılan klip daha güzel manzaralarla devam ediyor.

Tags: , , , ,

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.