Lorine Chia – Fly High

Bu kategoriye başlarken “..böyle işler çok sık gün yüzüne çıkmıyor” temalı bir giriş yapmıştım fakat; hafızam biraz iyimser davranıp, aynı kalitede ve yine bayan vokallerin süslediği bir parça getirdi aklıma. Tam bir rap vokali ve verse ler olmasada tarz olarak radarımıza yakalanacak türde bir çalışma ‘Fly High’. Lorine’nin rüzgarda uçuşan saçlarını izlerken, tatlı tınılarla rahatça, çimenlere uzanıp bulutları izleme moduna girdiğinizi hissedebiliyorsunuz.

Feeling good, living right, we gonna live it up tonight!

Kamerun’da doğmuş olması dışında, klasik bir müzik geçmişi var Lorine Chia’nın (tabi Amerika da büyümüş evet yine Ohio’dan çıkan bir ses ), kilise ve okul korolarının sonunda, ilk albümünün introsunda da dediği gibi “..müzik yapmak için müzik yapmaya başlıyor”. İlk albüm çalışması “Lorine” yi 2012 de yayınlayan sanatçı, bu albümde sadece Chance the Rapper’i konuk ediyor ki bu da işleri ciddiye aldığının göstergesi. Aynı albümden ilk single ‘Crazy Things’ gayet kaliteli bir başlangıç olurken albümün geri kalanı için aynı şeyi söylemek zor. Bu albümde tarzını oturtmaya çalışıyor diyebiliriz. Neyse ki,bir kaç gün önce yayınlanan ‘Naked Truths’ ile stilini üst seviyeye aldığını gösteriyor.

‘Fly High’, ‘Naked Truths’ dan çıkan ilk tekli, sanatçının hangi doğrultuda gitmesini gösteren bir çalışma. Sözler öyle bir şekilde yerleştirilmiş ki altyapıda hiçbir boşluk bırakmıyor ve konsepten de dışarı çıkmıyor. Gizemli bir adam olan Givtyd’nin canlı synth sesleri gerekli havayı  yakalamış geriye abartılmamış davullar yazarak voleyi vurmak kalmış. Son albümünde birçok iyi prodüktörle çalışsa da Lorine için Givtyd biçilmiş kaftan gibi duruyor ilerdeki işlerine kulak kabartmak şart. Gayet düşük bütçeli olsa da, kareleri alırken güzel fikirler kullanılmış parçanın klibinde. Arka planda gökyüzünü alarak Lorine’nin dans eden ellerini izlemek güzel, tabi bir de evlerinin önünde kardeşinin saçını ördüğü sahneler var ki bence sanatçının yaptığı müziğin en büyük özelliği olan samimiyeti simgelemesi açısından önemli.

Shine like the sun
Let’s all join the ride up to the sky
Oh, oh I wanna fly so high with you
Shine like the sun
Let’s all join the ride up to the sky
Oh, oh I wanna fly so high with you.

Son dönemde Complex gibi birçok müzik sitesinde yer verilen Lorine, yakın zamanda bir televizyon şovunda da bir şarkısını seslendirmiş. Katıldığı konserlerde genelde ismi büyük puntolarla yazılan sanatçının şuana kadar çekemediği ilgiyi bu albümle fazlasıyla çekeceğini ve hak edeceğini düşünüyorum. Güzel bir akşama Lorine’nin uçuşan saçlarıyla başlamak iyimser havaya bürünmenizi kolaylaştırır diye düşünüyorum.

Tags: , ,

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.