Trinity – Chicago Summer

Bu kategorinin ilk yazısında bir bayan mc’ye yer vermek son derece yerinde olur diye düşünüyorum. Sonuçta Türkiye’de iyi bir rap sanatçısına rastlamak ne kadar zor ise, dünyada da iyi bir bayan mc’ye rastlamak o kadar zor. Artistin bol bulunduğu, Chicago şehrinden çıkan Trinity ile tesadüfen tanışmıştım. O karşılaşmada, şehrinin yaz halini buğulu bir şekilde dinletmişti bana.

“..its unforgettable nights, unforgettable scenes

Kendisini dinleyicilere yakınlık açısından “komşu kızı” kadar yakın gören sanatçı, 2011 den beri aktif olarak müzik yapıyor. Days of My Life ile acemiliğini üstünden attıktan sonra, The City is Ours albümü ile nasıl bir müzik yapacağını kararlaştırıyor. Kaliteli prodüktörler ile çalışan sanatçının tarzı daha çok doğu yakasının 90lar sonundaki çizgisine yakın gitse de, Miracle in Chicago’daki gibi baskın melodiler kullanmayı seviyor. Buğulu sesiyle ciddi konulardan ve hayattan bahsetmekten çekinmeyen Trin, son albümden ikinci klibini Griffen ile seslendirdiği parçaya çekiyor. Altyapısı kusursuz olan parçaya, Trin’nin ciddi sözleri ok gibi saplanırken, ritme cuk oturan görseller profesyonel havayı sürdürüyor. Klipteki dikkatimi çeken başka bir nokta ise sanatçının kamera karşısına sıfır makyaj ile çıkması. Her ne kadar underground’un dibinde olsa da, birçok yerel sahnede performans sergileyen sanatçının çalışmalarına profesyonel yaklaşması, sonuçta büyük bir pozitif etki yaratıyor. Şarkının bir kısmını polis arabası üzerinde söyleyip ironi oluştururken, Griffen de doğru kafiyeleri bularak parçanın konusundan uzaklaşmıyor. Trin, son verse’ de asıl mesajı veriyor:

“..I feel it too / I wanna better life, just like you..“

Trinity, bir çok erkek rapper’ın yapamadığını başarıyor, bir anda gelip geçen ve harika anılar bırakan yaz aylarının, kendi şehrinde nasıl geçtiğini anlatırken kaliteli bir “underground hit”i çıkarıyor. Son sözler güçlü nakarattan:

“.. Tell my mama that i love her

Cause i may not see another Chicago Summer.”

Tags: , ,

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.