Archive | Ağustos, 2013

Kim Bu Mac Miller? (Bölüm 1)

2009 yazı, sıcak, bunaltıcı bir gün, okuldaki işlerimi bitirdikten sonra bir şeyler yemek için merkeze iniyorum. Yemek yerken aklıma maillerime bakmam gerektiği geliyor, çıkıp bir internet kafeye giriyorum. İşlerimi hallettikten sonra, yeni ne var ne yok diye sürekli takip ettiğim sitelere göz atıyorum. Bir tanesinde, adını daha önce hiç duymadığım bir rapper’ın yeni klibinin tek karesini görüyorum, ferah ve etkileyici duran kare ilgimi çekiyor. Youtube’dan klibi açıyorum, şarkıyı sonuna kadar dinliyorum..işte budur.

Parçanın başında beliren ve sonuna kadar devam eden blues melodisi, güzel bir öğleden sonra ışığı altındaki şehirde çekilen kareler, rapper’ın umurunda değilmiş gibi çıkan buğulu sesi ve elbette başroldeki doğal tatlılıktan başka makyajı olmayan kız, beni o yaz sıcağında masamdaki buz gibi ice tea’yi etkisiz kılacak kadar serinletmişti. Sonuçta replay tuşunu aşındırmıştım. Rapper’ın adı Mac Miller idi, parçanın ise Got A Clue.

Tamamını Okuyun

Omzuna Teyp Alan Adam

Merhaba,

Yazmaya başlarken klasik girişi yapmış bulunmakla birlikte, ilk yazımda neden bu blogu yazmaya başladığımdan ve neler içereceğinden bahsetmek istiyorum. Tamamını Okuyun